Dijital Pazarlama

E-Ticaret ve Segmentify

Segmentify Nasıl Çalışmaktadır?

Kullanılan platforma göre Segmentify’nin çalışma şekli değişmektedir. Ancak çalışma 3 temel ana unsur üzerinden ilerlemektedir. Bu unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

1-Kullanıcılar: Kullanıcıların ilgi odakları, alışkanlıkları ve davranışlarına göre segmente yapılıyor.

2-Kullanıcı Deneyimleri: Bu şekilde segmente edilen kişilerin davranışları gözlemleniyor.

3-Çözüm: Bütün bu aşamalar tamamlandıktan sonra gerçek zamanlı davranışlar farklı araçlarla ortaya çıkartılıyor. Web sitesinin sorunları için önerilen çözümler aslında kullanıcıların ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Sistemin en avantajlı yönü ise, kişiselleştirilebilir olmasıdır.

E-Ticaret ve Segmentify

Eğer, e-ticaret sayfanız varsa, bu daha fazla ürününüzün gösterilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde kullanıcılarınız, web sayfanızda daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

-Sepete tamamlayıcı ürünler tanımlayabilirsiniz. Bu sepet ortalamanızı arttıracaktır.

-Trend analizi yaparak performansınızı yükseltebilirsiniz.

Kaybettiğiniz müşterileri geri kazanabilirsiniz. Bunun için e-mail ya da mesaj uygulamalarını kullanabilirsiniz. Sepetlerinde ürün unutan ya da uzun zamandır sitenizi ziyaret etmeyen kullanıcılarınıza kendinizi hatırlayabilirsiniz. Onları kazanmak için kişiselleştirilen e-postalardan atabilir ya da ürün önerileri yapabilirsiniz. Bu şekilde kullanıcılarınızı geri kazandığınızı fark edeceksiniz.

Segmentify kullanan kişiler, olumlu geri dönüş alıyor. Ürün odaklı analizleri daha fazla yapan bu platform, çeşitli mecralar üzerinden kullanıcılara ürün önerilerinde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu