e-Ticaret

E-Ticaret Danışmanlığı Neleri Kapsar?

E-ticaret ürünlerinin pazarlanmasına yardımcı olan E-ticaret danışmanlığı konusunda başarılı olmak hiç de kolay değil. E-ticaret danışmanlığının neleri kapsadığını şu şekilde belirtebiliriz:

Yazılım ve Altyapı: Ürünlerin satışı için doğru yazılımı tercih etmek önemlidir. Seçilen yazılım bütün gereksinimleri karşılamalı ve hızlı bir işlem görmesi gerekmektedir. Bu noktaya önem verilmemesi, olumsuzlukları ortaya çıkartabilir.

-Online Ödeme Sistemi: E-ticaret sayfalarındaki ödeme sistemleri pek çok kullanıcının ürün satın almasında önemli rol oynamaktadır. Sunulan ürünlerden satın almak isteyen kullanıcılar ürünleri sorunsuz bir şekilde satın almak ister. Bu sebeple de online ödeme sistemleri sorunsuz ve güvenli olan e-ticaret sayfalarını tercih etmektedir.

-Kargo ve Lojistik Süreci: İlk zamanlar sıkıntı gibi gözükmeyen kargo ve lojistik konusu son derece önemlidir. Bir sitenin kargo ve lojistik ağında sorun oluşursa, bu durum ne yazık ki sitenin sonunu bile getirebilmektedir. Müşteri memnuniyetinin yüksek olması son derece önemlidir.

-Sosyal Medya: Ürünlerin pazarlanabilmesi için marka değeri yaratmak gerekmektedir. Bu konuda karşımıza günümüzde çokça karşımıza çıkan SEO noktası çıkıyor. Bu noktada gerekli olan sosyal medya çalışmalarının yapılması gerekmektedir.

-Dijital Pazarlama Ürünlerin pazarlanabilmesi için marka değeri yaratmak gerekmektedir. Facebook Ads, Google Ads, Criteo ve bunun gibi reklam hizmetlerinin nasıl yönetileceği nasıl kurgular yapılacağı hakkında bilgi ve fikir vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu